Wagon barowy w Zamościu

  

W dniu 12 czerwca na stacji w Zamościu pojawił się wagon barowy należący do PKP Przewozy Regionalne oznaczony: PL – PKPPR 505188-00 018 – 4 1151. Stacja macierzysta: Warszawa Szczęśliwice. Wszystko wskazywało, że od 1 lipca 2008 r. wagon ten będzie włączony do pociągu pośpiesznego „HETMAN” relacji: Zamość – Gorzów Wielkopolski. Niestety, według informacji znajdujących się na grupie pl.misc.kolej – spółka Przewozy Regionalne wprowadza od 1 lipca br, wagony barowe tylko do trzech pociągów: PODLASIAK, GALICJA i RYBAK. Wymienione pociągi kursują ze Szczecina i będą obsługiwane przez wagony barowe tam stacjonujące. W wyniku przeprowadzonego przez PR konkursu, oferty na obsługę barową pozostałych pociągów, w tym HETMANA, zostały odrzucone.

W dniu dzisiejszym wagon barowy został włączony, do pociągu z Hrubieszowa do Lublina, w którym transportuje się wagony z Zakładów Naprawczych Taboru PR w Hrubieszowie.

Na powyższym zdjęciu: SM48-086 wraz z transportem wagonów do Lublina, opuszcza stację Zamość, godz. 15.10.

Dziwne, że na tak dalekiej trasie, podróżni nie będą mogli skorzystać z usług gastronomicznych, co powinno być standardem. Ciekawe dlaczego pozostałe oferty zostały odrzucone.