Początki naprawy linii nr 72

  

Fotorelacja z pierwszych prac jakie dokonano podczas naprawy linii nr 72.

Jednym słowem jedna wielka prowizorka jak na linii  69 i 66, co w skutku na liniach objazdowych powoduje liczne wychlapy. Ale na 72 nie będzie takiego natężenia ruchu więc może będzie jako tako. Dodam jeszcze, że artykuł pisany na szybko, ponieważ mam mało czasu ostatnio, ale lepszy taki niż żaden.

07.07.2017r. Najpierw wjechał gagarin z salonką, zaraz zanim wtoczyła się Walentyna luzem. Jamnik odpiął się od oczyszczarki tłucznia, a na jego miejsce najechała Tamara. SM48-127 zaraz udała się na prace torowe między Werbkowicami, a Mijanką w Konopnym. Za chwilę będzie ładna mijanka ze składem po szerokim, ale z racji, że musiałem nagrywać i robić foty to trochę będzie tu, a reszta w filmie pod linkiem –   https://www.youtube.com/watch?v=NhvEvSZ-vd0 Teraz udajmy się na wschodnią głowicę stacji, jest bardzo gorąco. Prawie 40 stopni ! Dobrze, że pomimo takich warunków sprzęt się spisał na medal. Widać służą im ciepłe warunki, no mi to już za gorąco ! Wjazd na teren dawnej wąskotorówki. Stacja wąskotorowa zastawiona jak za dawnych czasów…Do miejscówki na górce już blisko, a gorąco jak w piekle, już miałem wracać na przystanek i jechać pierwszym lepszym busem, ale kto mnie zna to wie, że ja tak łatwo nie odpuszczam ! Po szerokim nadciąga brutto z trzema gagarinami, widać tylko dym, a słychać to już było od 5 min. przed pojawieniem się tajemniczej trąby. Trąby ? A trąby, trąby, bo tak pomyślałem jak to pierwszy raz zobaczyłem. Ale zaraz zorientowałem się, że to tylko szeroki.Kilka portretów M62-1705.Taki widok po dotarciu na zachodnią głowicę stacji, pracę idą pełną parą.
Bardzo przypadło mi do gustu te zdjęcie, bardzo fajnie wygląda ten budynek w tle, obok podbijarki, nadaje fajnego klimatu. No to idziemy w stronę Konopnego, na chwilę zrobiło się pochmurno i zaczął wiać chłodny wiatr. Nawet spadło parę kropli deszczu.No i doszliśmy do pracującej oczyszczarki, słońce pokazało się ponownie, ale już tak nie grzało jak wcześniej.Podbijarka w kwiatach, podąża zaraz za oczyszczarką.Jest też zgarniarka tłucznia.Kilka fot pracującej maszyny.A za krzakami stoi zawstydzona Tamara. Prace posuwały się bardzo powoli.Droga w stronę Konopnego.Miejscowa roślinność.Oraz taka oto ważka, która przyjechała tu pewnie szerokotorowym pociągiem ze wschodu.No i jesteśmy na miejscu.Po prawej tor normalny, a po lewej szeroki. Widać też mijankę szerokotorową.Po drugiej stronie taki o to widok.Klimatyczna droga na łąkę, z której na całej długości widać wykonywane prace torowe.Jak na łąkę przystało są bociany ! Po zebraniu starego tłucznia sypany jest nowy.No to pora wracać, jeszcze parę zdjęć jakie wykonałem po drodze.No i to by było na tyle. Co prawda więcej tu zdjęć niż tekstu, ale nie mam czasu, żeby napisać coś więcej. Ale myślę, że spora ilość zdjęć to wynagrodzi.